Strona główna  /  Miejsca  /  Kościół Macieja w Budapeszcie

Kościół Macieja w Budapeszcie

Kościół Macieja w Budapeszcie

 

Kościół Macieja , rewelacyjnym ornamentem neogotyckim , jest jedną z atrakcji Wzgórza Zamkowego. Większość detali kościoła wywodzi się z końca XIX wieku , ale część z nich wywodzi się z bardziej odległych czasów. Kościół nazwę swoją wziął od króla Macieja I, który poślubił w tym miejscu Beatrycze Neapolitańską w 1474 roku.

 

To tutaj , w 1867 roku , stało się faktem pierwsze wykonanie "Mszy Koronacyjnej" (Coronation Mass) Franciszka Liszta, a kościół nadal posiada ogromną tradycję muzyczną. Możesz spróbować przyjść w to miejsce na koncert , jeśli tylko będziesz miał ochotę.

Na zewnątrz kościoła, zobacz niesamowite, diamentowo wzorzyste płytki dachu i wieży Matthiasa, która nosi herb króla zwierząt - kruka ze złotym pierścieniem w dziobie. Zwróć również uwagę na kolumny średniowieczne na dole Béla Tower, z podobiznami intelektualnych zakonników i diabelskich zwierząt. W środku kościoła znajdziesz bogate freski i legendarny posąg Madonny - która według podań, uratowała zamek od tureckiej inwazji, gdy jej twarz objawiła się przez zburzone ściany, zmuszając Turków do odwrotu.

Możesz dostać się do kościoła Macieja autobusami 16 i 16-A116.
Pozostaw Komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany.

Podobne


dunaj-w-budapeszcie

Dunaj w Budapeszcie

wyspa-malgorzaty-w-budapeszcie

Wyspa Małgorzaty w Budapeszcie

gora-gellerta

Góra Gellerta

zamek-krolewski-w-budapeszcie

Zamek Królewski w Budapeszcie